Nasze programy, serwisy, działy specjalne

    banerek spoleczenstwo      odkrywka      odkrywki      banerek motylek      banerek baltyk_may      gaz lupkowy1


Ludzie, środowisko i demokracja ważniejsi niż zyski i prawa korporacji

22-11-2014

Wspólne stanowisko europejskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego ostrzegające przed traktatem o wolnym handlu TTIP

Sejmik a sprawa odkrywki. W Brodach wygrywa PiS, a dokładnie? Anna Dziadek

22-11-2014

Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do sejmiku w gminie Brody. Połowę głosów PiS wzięła przeciwniczka planowania kompleksu Anna Dziadek. - To pokazuje, jaki jest stosunek ludzi do tej inwestycji - uważa kandydatka. Ale zwolennicy inwestycji są zadowoleni. Mają większość w radzie gminy. Cały tekst: http://zielonagora.gazeta.pl >>

 

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora >>

Konferencja prasowa - Czy kwadratura koła: Ochrona zdrowia a model węglowego rozwoju Polski jest do rozwiązania?

05-11-2014

konferencja Zastosuj

W konferencji wzięli udział: Anna Grodzka (posłanka niezrzeszona, Partia Zieloni), Radosław Gawlik (Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA), Agnieszka Grzybek (Partia Zieloni), Irena Rogowska (Ogólnopolska Koalicja "Rozwój TAK-Odkrywki NIE", wójt gminy Lubin), Weronika Piestrzyńska, Piotr Dąbrowiecki, Łukasz Adamkiewicz (HEAL), Tomasz Waśniewski

GMO

IE potrzemujemy GMO w Europie

18-05-2014

1 minutowy filmik Europejskich Zielonych o sprzeciwie wobec GMO ( wersja, angielska, niemiecka i francuska). Sprawdź przed wyborami do parlamentu EU stanowisko kandydatów w tej sprawie!

Zasoby wodne w Kalifornii skażone miliardami litrów toksycznych ścieków po szczelinowaniu

28-10-2014

"Profesor nauk ekologicznych Uniwersytetu Redlands, Timothy Krantz powiedział, że chemikalia  te mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego:

"Niskia emisja -niedoceniany zabójca"

24-10-2014

Zapraszamy na audycję w TOK FM z cyklu Energia dla Klimatu - sobota 18.00-19.00. Rozmawiamy o jakości powietrza w naszych miastach. Jestesmy w Europie na szarym końcu, gdy idzie o czystość powietrza, którym oddychamy.

Po Szczycie UE

24-10-2014

Przedstawiciele Wielkiej Energetyki Korporacyjnej (WEK) i PiS krytykują Kopacz fundamentalistycznie nie za pyrrusowe zwycięstwo, ale za zdradę interesów i brak weta. I oddanie polskiego węgla (nie wierzą, że już go prawie nie ma!) Niemcom, Francuzom, Rosjanom ?

Mieszkańcy Piławy protestuja w ochronie czystości swojego powietrza

31-07-2014

pilawa1

Wczoraj od godziny 15.30 do 17.00  protestowano przeciw skutkom produkcji peletu z mączki mięsno-kostnej przez firmę wynajmującą magazyn przy ul. Groszowieckiej w Piławie Górnej. Skutkiem ubocznym tej produkcji jest uciążliwy zapach, który utrudnia życie mieszkańców okolicznych domów, szkoły, parku oraz ogródków działkowych.

Newsletter EKO-UNII


Reklama

Nasze koalicje

 

Kolej w 100% na zielony prąd

[i]

W Niemczech są plakaty mówiące o tym, że 100% energii zużywanej przez pociągi pochodzi ze źródeł odnawialnych. To jawne kłamstwo – stwierdził w maju 2012 ro

12-12-2013

Obfitość

Rynek energii, czyli obfitość prądu

Niemcy od dawna byli szczególnie aktywni w obserwowaniu funkcjonowania Ziemi i zaprzęganiu zaobserwowanych prawidłowości do działań praktycznych. Zwykle umieli oni także zręcznie łącz

27-11-2013

Węglowa autarkia – bezpieczna energia dla każdego?

05-10-2014

radosaw-gawlik-100x100W sierpniu br. rząd zaprezentował nowy, wstępny projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 r. Społeczeństwo dostało dwa tygodnie na konsultacje. Dlaczego tylko tyle? Może dlatego, że to projekt „wstępny”, a może dlatego, że była jeszcze końcówka wakacji i ludzie mieli więcej czasu na czytanie rządowych dokumentów. Niezrażone liczne organizacje pozarządowe (również eksperci partii Zieloni) przeczytały propozycje i złożyły uwagi.

Felietony Radosława Gawlika są publikowane regularnie w Przeglądzie Komunalnym.
Czytaj pozostałe felietony >>


Nasze projekty

Trwałe zachowanie siedlisk i motyli w sieci
Natura 2000 w Południowo Zachodniej Polsce

Celem strategicznym projektu jest trwałe zachowanie populacji motyli i ich siedlisk chronionych Dyrektywą Siedliskową na obszarze Południowo Zachodniej Polski. Koncentrujemy uwagę na rzadkich motylach jak: przeplatka aurinia (Euphydryas aurinia), czerwończyk fioletek (Lycaena helle), czerwończyk nieparek (Lycaena dispar), modraszek telejus (Maculinea teleius), modraszek nausitous (Maculinea nausithous).

Wzmocnienie pozycji samorządów w pro-klimatycznych procesach inwestycyjnych w Polsce

Kierowany do gmin, na których planowane są kopalnie i elektrownie węgla brunatnego. Ma na celu przedstawienie alternatywnych rozwiązań w polityce energetycznej, aby mieszkańcy gmin w których są planowane duże inwestycje energetyczne mieli świadomość ich wpływu na klimat i mogli świadomie decydować o ich powstaniu.