Nasze programy, serwisy, działy specjalne

    banerek spoleczenstwo      odkrywka      odkrywki      banerek motylek      banerek baltyk_may      gaz lupkowy1


Debata o przyszłości Wrocławia- deklaracje kandydatów

30-11-2014

debata

Na debatę zaprosiliśmy osoby z III sektora z organizacji pozarządowych oraz polityków startujących w wyborach do samorządu Wrocławia. Przybyło ok. 50 osób. Debata została zastąpiona dość wyważona rozmową, nie pozbawioną napięć.

Zaproszenie na Debatę o przyszłości Wrocławia

26-11-2014

zieloni copy ekounii

Partia Zieloni, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA zapraszają na Debatę o przyszłości Wrocławia

HOTEL TUMSKI, SALA CZARNA  ul. WYSPA SŁODOWA 10 , czwartek 27.11 godz. 15.00-17.00

Ludzie, środowisko i demokracja ważniejsi niż zyski i prawa korporacji

22-11-2014

Wspólne stanowisko europejskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego ostrzegające przed traktatem o wolnym handlu TTIP

GMO

List pięćdziesięciu milionów do pięciuset milionów

16-12-2014

 

Pięćdziesiąt siedem milionów Amerykanów wysłało w ubiegłym tygodniu list do Europejczyków, którego prawie nikt w Polsce nie zauważył.

Dynamit trucizn w powietrzu uzdrowisk !

21-12-2014

Wyjatki z raportu Client Earth o opłatach klimatycznych i uzdrowiskowych (załacznik >>);

Grzyby i ryby kontra węgiel i miedź. Gdzie leży przyszłość Lubuskiego?

19-12-2014
Lubuskie to szczególne województwo, które znajduje się w krytycznym momencie - twierdzi Paweł Zerka, naukowiec specjalizujący się w europejskiej i latynoamerykańskiej gospodarce. Zerka opracował raport dla demosEuropa - Centrum Strategii Europejskiej.

PGE Gubin ZNIKA!

08-12-2014

Znika spółka, która miała budować kompleks energetyczny przy granicy 

NIK o realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej na Odrze

15-12-2014

Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego i budową Zbiornika Racibórz (które miały zostać oddane do użytku już w 2008 r. i w 2011 r.),  w ocenie NIK, zagrożony jest nawet kolejny termin zakończenia Projektu – grudzień 2017.

Newsletter EKO-UNII


Reklama

Nasze koalicje

 

Kolej w 100% na zielony prąd

[i]

W Niemczech są plakaty mówiące o tym, że 100% energii zużywanej przez pociągi pochodzi ze źródeł odnawialnych. To jawne kłamstwo – stwierdził w maju 2012 ro

12-12-2013

Obfitość

Rynek energii, czyli obfitość prądu

Niemcy od dawna byli szczególnie aktywni w obserwowaniu funkcjonowania Ziemi i zaprzęganiu zaobserwowanych prawidłowości do działań praktycznych. Zwykle umieli oni także zręcznie łącz

27-11-2013

Węglowa autarkia – bezpieczna energia dla każdego?

05-10-2014

radosaw-gawlik-100x100W sierpniu br. rząd zaprezentował nowy, wstępny projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 r. Społeczeństwo dostało dwa tygodnie na konsultacje. Dlaczego tylko tyle? Może dlatego, że to projekt „wstępny”, a może dlatego, że była jeszcze końcówka wakacji i ludzie mieli więcej czasu na czytanie rządowych dokumentów. Niezrażone liczne organizacje pozarządowe (również eksperci partii Zieloni) przeczytały propozycje i złożyły uwagi.

Felietony Radosława Gawlika są publikowane regularnie w Przeglądzie Komunalnym.
Czytaj pozostałe felietony >>


Nasze projekty

Trwałe zachowanie siedlisk i motyli w sieci
Natura 2000 w Południowo Zachodniej Polsce

Celem strategicznym projektu jest trwałe zachowanie populacji motyli i ich siedlisk chronionych Dyrektywą Siedliskową na obszarze Południowo Zachodniej Polski. Koncentrujemy uwagę na rzadkich motylach jak: przeplatka aurinia (Euphydryas aurinia), czerwończyk fioletek (Lycaena helle), czerwończyk nieparek (Lycaena dispar), modraszek telejus (Maculinea teleius), modraszek nausitous (Maculinea nausithous).

Wzmocnienie pozycji samorządów w pro-klimatycznych procesach inwestycyjnych w Polsce

Kierowany do gmin, na których planowane są kopalnie i elektrownie węgla brunatnego. Ma na celu przedstawienie alternatywnych rozwiązań w polityce energetycznej, aby mieszkańcy gmin w których są planowane duże inwestycje energetyczne mieli świadomość ich wpływu na klimat i mogli świadomie decydować o ich powstaniu.