Nasze programy, serwisy, działy specjalne

    banerek spoleczenstwo      odkrywka      odkrywki      banerek motylek      banerek baltyk_may      gaz lupkowy1


List otwarty do Pani Premier Ewy Kopacz w sprawie celów polityki klimatycznej

19-10-2014

dopalacze

Szanowna Pani Premier, My niżej podpisani, przedstawiciele organizacji społecznych, przedsiębiorców i samorządów lokalnych, którym na sercu leży bezpieczeństwo i dobrobyt Polaków, zwracamy się do Pani z apelem o poparcie, w trakcie Rady Europejskiej 23 - 24 października br., propozycji Komisji
Europejskiej ustalenia niezbędnych, wiążących celów europejskiej polityki klimatycznej na rok 2030.

Więcej rowerów, mniej hałasu i spalin

17-10-2014

wybory

Inauguracja kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego Partia Zieloni we Wrocławiu.Grupa kandydatów na radnych Partii Zieloni w zbliżających się wyborach 16 października weszła na ostatnie posiedzenie Rady Miasta Wrocławia i rozwinęła transparenty nawiązujące do krytyki polityki miejskiej radnych i prezydenta Dutkiewicza.

Debata on-line: Węgiel a zdrowie. Czy możliwe jest zdrowe społeczeństwo w gospodarce węglowej?

07-10-2014

wegiel zdrowie

Już w najbliższy czwartek o godz. 11.00 zapraszamy na debatę on-line www.chronmyklimat.pl/debata.

Zachęcamy do oglądania i zadawania pytań!

GMO

IE potrzemujemy GMO w Europie

18-05-2014

1 minutowy filmik Europejskich Zielonych o sprzeciwie wobec GMO ( wersja, angielska, niemiecka i francuska). Sprawdź przed wyborami do parlamentu EU stanowisko kandydatów w tej sprawie!

Irena Rogowska sygnatariuszem listu otwartego do Premier Ewy Kopacz w sprawie celów polityki klimatycznej

19-10-2014

Irena Rogowska, Wójt Gminy Lubin - Lider Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój Tak - Odkrywki Nie” wspólnie z grupą osobistości ze świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych podpisała list otwarty do Premier Ewy Kopacz w sprawie celów polityki klimatycznej.

Podsumowanie Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorku

12-10-2014

Dnia 23 września 2014 roku odbył się Szczyt Klimatyczny w Nowym Jorku przy okazji obrad Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ponad 120 szefów państw i rządów z całego świata zebrało się w siedzibie ONZ, aby wykazać swoją gotowość do  wprowadzenia reform i odpowiedzieć na obawy setek tysięcy obywateli, którzy dzień wcześniej wyszli na ulice, aby domagać się działań przeciwko zmianom klimatycznym.

"Energia, zanieczyszczenia powietrza i zdrowie ludzkie. Jak polityka czystego powietrza może poprawić zdrowie publiczne w Polsce"

12-10-2014

Health and Environment Alliance wraz z European Medical Students Association (EMSA) mają przyjemność poinformować o organizowanej wspólnie konferencji pt: "Energia, zanieczyszczenia powietrza i zdrowie ludzkie. Jak polityka czystego powietrza może poprawić zdrowie publiczne w Polsce”, która odbędzie się dn. 4 grudnia 2014 r. w siedzibie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mieszkańcy Piławy protestuja w ochronie czystości swojego powietrza

31-07-2014

pilawa1

Wczoraj od godziny 15.30 do 17.00  protestowano przeciw skutkom produkcji peletu z mączki mięsno-kostnej przez firmę wynajmującą magazyn przy ul. Groszowieckiej w Piławie Górnej. Skutkiem ubocznym tej produkcji jest uciążliwy zapach, który utrudnia życie mieszkańców okolicznych domów, szkoły, parku oraz ogródków działkowych.

Newsletter EKO-UNII


Reklama

Nasze koalicje

 

Kolej w 100% na zielony prąd

[i]

W Niemczech są plakaty mówiące o tym, że 100% energii zużywanej przez pociągi pochodzi ze źródeł odnawialnych. To jawne kłamstwo – stwierdził w maju 2012 ro

12-12-2013

Obfitość

Rynek energii, czyli obfitość prądu

Niemcy od dawna byli szczególnie aktywni w obserwowaniu funkcjonowania Ziemi i zaprzęganiu zaobserwowanych prawidłowości do działań praktycznych. Zwykle umieli oni także zręcznie łącz

27-11-2013

Węglowa autarkia – bezpieczna energia dla każdego?

05-10-2014

radosaw-gawlik-100x100W sierpniu br. rząd zaprezentował nowy, wstępny projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 r. Społeczeństwo dostało dwa tygodnie na konsultacje. Dlaczego tylko tyle? Może dlatego, że to projekt „wstępny”, a może dlatego, że była jeszcze końcówka wakacji i ludzie mieli więcej czasu na czytanie rządowych dokumentów. Niezrażone liczne organizacje pozarządowe (również eksperci partii Zieloni) przeczytały propozycje i złożyły uwagi.

Felietony Radosława Gawlika są publikowane regularnie w Przeglądzie Komunalnym.
Czytaj pozostałe felietony >>


Nasze projekty

Trwałe zachowanie siedlisk i motyli w sieci
Natura 2000 w Południowo Zachodniej Polsce

Celem strategicznym projektu jest trwałe zachowanie populacji motyli i ich siedlisk chronionych Dyrektywą Siedliskową na obszarze Południowo Zachodniej Polski. Koncentrujemy uwagę na rzadkich motylach jak: przeplatka aurinia (Euphydryas aurinia), czerwończyk fioletek (Lycaena helle), czerwończyk nieparek (Lycaena dispar), modraszek telejus (Maculinea teleius), modraszek nausitous (Maculinea nausithous).

Wzmocnienie pozycji samorządów w pro-klimatycznych procesach inwestycyjnych w Polsce

Kierowany do gmin, na których planowane są kopalnie i elektrownie węgla brunatnego. Ma na celu przedstawienie alternatywnych rozwiązań w polityce energetycznej, aby mieszkańcy gmin w których są planowane duże inwestycje energetyczne mieli świadomość ich wpływu na klimat i mogli świadomie decydować o ich powstaniu.